MČR v přespolním běhu 2024

Kousek nad jabloneckou přehradou, ve výšce 600 metrů nad mořem, se nachází biatlonový a lyžařský areál. V pátek 4. října proběhlo již 26. ročník Mistrovství ČR v přespolním běhu. Naši školu zde reprezentovalo 6 běžců. V kategorii mladších žákyň běžela naše jediná dívka, Beáta Andres, na trati dlouhé 1000 metrů. Mladší i starší žáci běželi trať dlouhou 1500 metrů. V kategorii mladších závodili David Zábojník a Alex Branda, a ve starších Matěj Volf a Michal Pražák. Náš nejzkušenější závodník Hubert Bulíček běžel 3000 metrů v kategorii juniorů.

I když počasí nebylo moc příznivé a celý den drobně, ale vytrvale mrholilo a bylo velmi chladno, naše výprava se už od příjezdu nemohla dočkat, až závody konečně začnou a závodníci se vydají na trať. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za své výkony, protože podmínky byly opravdu náročné a konkurence, zvlášť ze strany jabloneckých a libereckých závodníků, kteří v podobném počasí trénují běžně, byla velká.
Velká gratulace patří hlavně Davidu Zábojníkovi a Hubertu Bulíčkovi, kteří ve svých kategoriích získali bronzové medaile.

Všem žákům děkuji za skvělou reprezentaci naší školy!